Pakiet Prevent [D] + GSM2000 + Zasilacz (298-350-50)

  • dostawa za 8-14 dni
    Pakiet Prevent [D] + GSM2000 + Zasilacz (298-350-50)
  • 685,00 zł

  • Netto: 556,91 zł
 (Ilość recenzji: 0)
  • Producent: Aisko
  • Kod produktu: P-PREV-D-GSM2000-Zasilacz
  • Stan magazynowy: dostawa za 8-14 dni
- +
I

Zestaw składający się z dualnego czujnika tlenku węgla i gazu PREVENT-D, modułu do powiadomień SMS - GSM2000 oraz zasilacza.

PREVENT [D] to dualny czujnik przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod kątem występowania w nich tlenku węgla oraz gazu ziemnego (LNG, metanu). Posiada dwa niezależne sensory umieszczone w jednej obudowie.

Jest jedynym na świecie urządzeniem posiadającym certyfikat BSI potwierdzający spełnienie wymagań zarówno normy PN-EN50291-1:2010/A1:2013-05 dla domowych czujników tlenku węgla, jak i normy PN-EN50194-1:2009 dla urządzeń przeznaczonych do wykrywania gazów palnych w pomieszczeniach domowych.

Dokonuje ciągłego pomiaru stężenia tlenku węgla CO / metanu CH4 w otaczającym powietrzu. W przypadku wykrycia zagrożenia uruchamia głośny alarm dźwiękowy (syrenę o sile 85dB) i alarm optyczny oraz aktywowane jest wyjście stykowe. Urządzenie posiada układ autodiagnostyczny monitorujący sensor oraz wewnętrzne obwody. W przypadku nieprawidłowej pracy zapala się żółta dioda LED informująca o wykryciu usterki. Czujnik zasilany jest napięciem sieciowym 230V/50Hz za pośrednictwem kabla o długości 1.8 m. Może być montowany w pomieszczeniach, w których temperatura nie spada poniżej - 10°C oraz nie wzrasta powyżej +40°C (okresowo -20°C od +50°C) oraz wilgotność względna nie przekracza 90%.

GSM2000 to uniwersalny moduł przeznaczony do sterowania i powiadamiania o zdarzeniach, które mają miejsce np. w systemach alarmowych, kontroli dostępu itp.

Urządzenie może powiadamiać maksymalnie 6 numerów telefonów. Moduł posiada 4 wejścia do wyzwalania transmisji (czyli moduł można podłączyć praktycznie do każdej centrali alarmowej dowolnego producenta), a także 4 wyjścia przekaźnikowe, które mogą być zdalnie sterowane za pomocą komend SMS (np. załącz/wyłącz, czuwanie systemu alarmowego, włączanie światła, otwarcie bramy itp.).

Moduł posiada możliwość wykonania okresowego testu w postaci SMS lub CLIP do jednego lub dwóch numerów telefonów, który jest wysyłany o określonej porze dnia lub w określonych interwałach czasowych.

GSM2000 może być sterowany również za pomocą darmowej aplikacji dostępnej na telefony z systemem iOS i Android. Do czujnika podłączany jest przez wyjście stykowe. Przed pierwszym użyciem moduł wymaga konfiguracji w darmowym programie "GSM 2 Configurator".

Do zestawu dołączony jest zasilacz przeznaczony do podłączenia modułu.

Napisz recenzję

Uwaga: HTML nie jest dozwolony!
    Zła           Dobra

Tagi: pakiet promocyjny, czujnik gazu, czujka gazu, detektor gazu, czujnik czadu, czujnik tlenku węgla, czujka czadu, czujka tlenku węgla, detektor czadu, detektor tlenku węgla, primatech, gsm

Powiązane produkty